Idén is lesz Nemzetközi Ökumenikus Szabadegyetem

2011. július 21., címkék: nyíregyháza, európai protestáns szabadegyetem

Július 25. és 31. között rendezik meg huszonkettedik alkalommal a Nemzetközi Ökumenikus Szabadegyetemet. Nyíregyházán, a Luther Márton Kollégiumban. A felekezetközi, intediszciplináris és készségfejlesztő konferencián lesznek teológiai előadások, fórumbeszélgetések, zenei rendezvények.

Ökumenikus találkozó Balatonszárszón

2011. április 27., címkék: ökumene, európai protestáns szabadegyetem, Ökumené, balatonszárszó, ökumené

Keddtől vasárnapig tart a 6. Magyar Ökumenikus Találkozó Balatonszárszón. Témája: Kihívások és felelősségek.

Az EPMSZ megemlékezést tart Bibó István szobránál

2010. október 26., címkék: bibó istván, Ökumené, Háttér, európai protestáns szabadegyetem, ökumené

Az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület november 4-én délután öt órakor virágot helyez el Bibó István államminiszter szobránál.

A szolidaritás ideje

2010. május 11., címkék: európai protestáns szabadegyetem, konferencia, Hírek

Ezzel a címmel rendez Akadémiai Napokat az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Nyíregyházán, május 10-től 15-ig. A rendezvény a város lakói számára is nyitott.